DOCUMENTE NECESARE OBTINERII AUTORIZATIEI DE FUNCTIONARE SI PROFIL DE ACTIVITATE

A AUTORIZATIEI DE AMPLASARE SI PROFIL DE ACTIVITATE

1.CERERE DECLARATIE CE SE GASESTE LA COMPARTIMENTUL FINANCIAR -CONTABIL;

2.CERTIFICAT DE INREGISTRARE LA REGISTRUL COMERTULUI;

3.DOVADA DETINERII LEGALE A SPATIULUI (ACT PROPRIETATE,CONTRACT DE INCHIRIERE,SUBINCHIRIERE,ASOCIERE,LOCATIE,LEASING,ETC)

4.CERTFICAT FISCAL EKIS DE COMPARTIMENTUL TAXE SI IMPOZITE LOCALE;

5.ALTE DOCUMENTE PENTRU ACTIVITATI SPECIALE;

6.IN CAZUL REINNOIRII AUTORIZATIEI VA FI DEPUSA IN ORIGINAL AUTORIZATIA DE FUNCTIONARE EXPIRATA;

7.COPII DE PE DOCUMENTELE CARE DOVEDESC PREGATIREA PROFESIONALA SAU DUPA CAZ EXPERIENTA PROFESIONALA PENTRU DESFASURAREA ACTIVITATII PENTRU CARE SE SOLICITA AUTORIZAREA;

8.DOSAR PLIC.

CEREREA IMPREUNA CU TOATE DOCUMENTELE VOR FI INREGISTRATE LA REGISTRATURA INSTITUTIEI.

AUTORIZATIA ESTE VALABILA 12 LUNI DE LA DATA INREGISTRARII!

ORICE MODIFICARE ASUPRA ACTELOR TREBUIE COMUNICATA NUMAIDECAT!

România 100

DPO